Arrow
Arrow
Slider

Relacja z twinningu w Instytutcie Francisa Cricka

W październiku 2018 roku mgr. Katsiaryna Marhelava,  doktorantka z zespołu doktora Radosława Zagożdżona , zakończyła swoją czterotygodniową wizytę w Instytutcie Francisa Cricka. Katsiaryna dołączyła do grupy Profesora Dinisa Calado gdzie pod opieką Dr Giulii Morlino uczestniczyła w badaniach zespołu.

 

 

Głównym tematem badawczym zespołu Prof. Calado jest poznanie mechanizmów dojrzewania   limfocytów B z komórek prekursorowych w szpiku kostnym oraz wyjaśnienie jakie czynniki powodują ich transformację w komórki nowotworowe, prowadząc do rozwoju różnych nowotworów hematologicznych, takich jak białaczka, chłoniak czy szpiczak.

Dzięki doświadczeniu członków zespołu oraz zapleczu badawczemu w Instytucie Cricka, Katsiaryna mogła poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i udoskonalić umiejętności praktyczne w stosowaniu cytometrii przepływowej i sortowaniu komórek, a także w analizie wyników oraz planowaniu eksperymentów. Poza prowadzeniem badań, doktorantka miała okazję uczestniczyć w szkoleniu z cytometrii przepływowej, organizowanym przez Instytut. Dodatkowo, jako słuchacz, brała udział w Crick Cancer Research Symposium 2018, które zgromadziło w Instytucie Francisa Cricka ponad 200 badaczy z dziedziny onkologii.

OPEN