Bliski przełom w medycynie

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej dr hab. Radosław Zagożdżon opowiada o perspektywach dla immunoterapii oraz o nowym przedsięwzięciu w zakresie biomedycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Z wywiadu możemy dowiedzieć się o projekcie CePT3, którego celem jest stworzenie Centrum Medycyny Translacyjnej (CMT) na terenie kampusu Ochota oraz o tym, jak wpłynie to na przyspieszenie przejścia z fazy badań podstawowych do terapii dostępnej dla pacjentów.

Kierownik Zakładu Immunologii Klinicznej Instytutu Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. Radosław Zagożdżon tłumaczy ponadto czym zajmuje się medycyna translacyjna i podkreśla korzyści dla pacjentów płynące ze stworzenia w Polsce ośrodka CMT.  Dr hab. R. Zagożdzon ocenia, że te same terapie, które w USA kosztują nawet 475 tysięcy dolarów, w Polsce można by skutecznie przeprowadzić już za 150-200 tysięcy dolarów.

Zapraszamy to lektury pełnej wersji wywiadu: https://www.rp.pl/Wywiady/308099860-Bliski-przelom-w-medycynie.html