Arrow
Arrow
Slider

Nowy artykuł dr Małgorzaty Bajor w British Journal of Cancer

Członek zespołu STREAM, dr Małgorzata  Bajor, w nowym artykule opublikowanym w British Journal of Cancer, wraz z innymi naukowcami opisuje działanie peroksyredoksyny 1 (PRDX1) w chorobie nowotworowej.

O nowotworach od A do Z – wywiad z dr hab. Magdaleną Winiarską

Nowotwory to druga w kolejności przyczyna śmierci w Polsce. Dr hab. Magdalena Winiarska opowiada o tym, czym charakteryzują się komórki nowotworowe, w jaki sposób powstają w naszym organizmie oraz jak znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Dr Małgorzata Firczuk o Noblu z medycyny dla radia TOK FM

W dalszym ciągu nie cichną echa po przyznaniu nagrody Nobla z dziedziny medycyny. Jak odkrycie Jamesa P. Allisona i Tasuku Honjo wpłynie na walkę z nowotworem opowiada dr Małgorzata Firczuk z zespołu projektu STREAM.

 

Bliski przełom w medycynie

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej dr hab. Radosław Zagożdżon opowiada o perspektywach dla immunoterapii oraz o nowym przedsięwzięciu w zakresie biomedycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Immunoterapia w onkologii nagrodzona Noblem 2018 z medycyny

1 października 2018 r. w Sztokholmie ogłoszono tegorocznych laureatów nagrody Nobla z dziedziny medycyny i fizjologii – to James P. Allison i Tasuku Honjo. Naukowcy przyczynili się do opracowania nowych metod leczenia nowotworów przez aktywację działania układu odpornościowego.

 

Strona 1 z 21

OPEN