Trzecia międzynarodowa konferencja dotycząca immunologii i immunoterapii nowotworów

W dniach 17-18 września 2018 r. w San Diego w Kalifornii w USA odbędzie się trzecia międzynarodowa konferencja nt. immunologii i immunoterapii nowotworów poświęcona "Nowatorskim metodom szkolenia i wpływowi opieki zdrowotnej w badaniach nad rakiem".

11. Doroczny Kongres Immunologii i Immunotechnologii

Kongres, którego tematem jest: "Rozpowszechnianie aspektów immunologii i immunotechnologii nowej generacji", odbędzie się w hotelu Hilton Airport
w Zurychu w dniach 13-14 września 2018 r. w Szwajcarii.

Warsztaty "Immunoterapia adoptywna nowotworów"

Serdecznie zapraszamy młodych naukowców (studentów, doktorantów i doktorów) na konferencję dotyczącą postępów i najnowszych osiągnięć immunoterapii adoptywnej, ze szczególnym uwzględnieniem terapii chorób nowotworowych, zorganizowaną w ramach projektu STREAM. Członkowie Konsorcjum STREAM oraz zaproszeni goście podsumują w formie wykładów aktualną wiedzę w dziedzinie immunoterapii oraz przedstawią wyniki swoich badań.

Prezentacje wygłoszą:

• Lorenzo Galluzzi, PhD, Weill Cornell Medical College;
  • Jon Amund Kyte, MD PhD, Oslo University Hospital;
  • Tuna Mutis, MD PhD, VU University Medical Center;
  • Dominika Nowis, MD PhD, Centre of New Technologies;
  • Piotr Trzonkowski , MD PhD, Medical University of Gdansk;
  • Tomasz Rygiel, PhD, Medical University of Warsaw

Termin: 25 września godzina 10:00

Miejsce: Aula A, Centrum Dydaktyczne WUM

W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://goo.gl/forms/8Q5QrpmFr6QmttBJ2

Rejestracja obowiązkowa. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz agendę wydarzenia

Plakat Warsztaty PL 2018 v5

.

Członkowie STREAM „Najlepsi z Najlepszych 3.0"!

Małgorzata Bobrowicz oraz Mieszko Lachota otrzymali finansowanie projektu pt. „Zbadanie profilu cytotoksyczności i migracji limfocytów NK - rozwój nowoczesnych terapii w immunoonkologii” w ramach inicjatywy MNiSW „Najlepsi z Najlepszych 3.0!”.

Wizyta dr Agnieszki Góral w Instytucie Francisa Cricka w Londynie

2 lipca 2018 roku, w ramach projektu STREAM, dr Agnieszka Góral rozpoczęła dwumiesięczną wizytę w Instytucie Francisa Cricka w Londynie. Dr Agnieszka Góral dołączyła do zespołu pracującego w Laboratorium Immunologii i Nowotworów, którego kierownikiem jest prof. Dinis Calado, jeden z członków konsorcjum  STREAM.